Канцелярська скріпка: історія винаходу та цікаві факти
Канцелярська скріпка – це незамінний офісний прилад для упорядкування документів. Але чи задумувалися ви, яким чином та хто винайшов таку елементарну, на перший погляд, річ та які цікаві факти з нею зв’язані?
Історія скріпки
До винайдення скріпки, працівники сортуючи документи зв’язували стрічкою у рулон або зшивали нитками. Для того, щоб полегшити цей процес папери почали сколювати за куточки кравецькими шпильками, але вони ранили руки діловодів.
Про створення безпечної канцелярського предмета для скріплення важливих документів задумалися, аж три винахідники. Але вважають винахідником скріпки — норвежця Юхана Волера. У 1899 році вчений проводив експерименти зі шматком пружинного дроту, в наслідок яких у нього вийшло створити пару вдалих варіантів скріпок. Він запатентував свій винахід, але надалі йому не виходило вдосконалювати скріпку. У класичному вигляді скріпку вперше випустили у 1900 році, компанія «Gem Manufacturing».
Сьогодні на полицях магазинів можна побачити великий вибір скріпок на будь-який смак: гофровані, гладкі, пластмасові, круглі, трикутні, квадратні, кольорові з вініловим покриттям.
Корисні лайфхаки, використання
У наш час люди використовують скріпку не лише за призначенням, а й придумують оригінальні способи застосування, наприклад:
- використовують замість «бігунка» на блискавці;
- чіпляють замість закладки для книг, фіксуючи на потрібній сторінці.
- застосовують для закриття упаковок з продуктами (наприклад: приправа, пачка сухого сніданку або пакет молока). Згинають відкритий край та закріплюють скріпкою.
- якщо розігнути скріпку у вигляді букви «S» то можна підвішувати різні предмети.
Цікаві факти про скріпку
А ви знали, що існує пам’ятник скріпці? Встановлений у 1990 році в тихому районі неподалік Осло (Норвегія). Оригінальна споруда у вигляді подвійного витка дроту, висота якого 3,5 метри. Таким чином Яр Еріс Паульсон хотів відзначити сторіччя скріпки. Не задовго після цього бельгійка встановила рекорд, зібравши ланцюжок із 22 тисяч скріпок, довжиною 820 метрів. Але її рекорд побили 40 молодих людей із Сінгапуру, які за 20 годин склали 15 кілометровий ланцюжок.
А канадець Кайл Макдональд за допомогою скріпки став власником особняка. Щоразу він давав оголошення мережею інтернет про те, що міняє нову річ на більш ціну і за рік він обміняв звичайну скріпку на двоповерховий будинок.
Ось так «непомітний» канцелярський предмет, допоміг здійснити мрію.