Види олівців: який краще підійде для вашої творчості

Види олівців: який краще підійде для вашої творчості

Олівець.

Коли ми чуємо це слово, на думку спадає дерев’яний корпус і графітовий стержень. Перша згадка в історії про олівець, в такому вигляді, до якого ми всі звикли, була аж в 1565 році. Впродовж усього життя нам постійно трапляється цей корисний інструмент. Ним можна як залишити важливу примітку на папірці, так і створити справжній витвір мистецтва (звісно, якщо вам вистачить вправності та натхнення). Але чи такий простий цей олівець, як його малюють? Пропоную розібратись!

Тверді та м’які олівці, у чому різниця?

Ви вже знаєте, скільки років існує олівець. Чи задумувались ви, що означає маркування на корпусі, наприклад: H, B, 2H, HB та ін.? На диво, для багатьох сучасних людей - це справжня загадка. Це маркування відповідає твердості графітового стрижня, де H – м’який і B – твердий. Найпоширенішими у світі є олівці середньої твердості (HB). Цифра перед літерою означає ступінь м’якості чи твердості, наприклад: 2H – ще м’якіший ніж H.

Тепер, коли ми навчились розрізняти по маркуванню твердість, час дізнатись який тип олівця краще виконує ту чи іншу задачу. М’який олівець, завдяки високому змісту графіту, дозволяє отримувати насичені та темні лінії, що є ідеальним варіантом для формування художних переходів, тіней, підкреслення глибини. Також м’які грифелі легше стирати та розтушовувати. Твердий олівець формує чіткіші та світліші лінії, завдяки чому ним легше креслити, писати, або виконувати деталізацію малюнків.

Товщина стрижня – ще один параметр на який варто звернути увагу, якщо ви обираєте олівець під певну задачу. Товщина впливає на ширину та насиченість ліній. Стандартні олівці випускаються з товщиною 2 мм. Не складно догадатись, що для деталізованого малювання тонкими лініями варто віддати перевагу тонким стрижням. Протилежний ефект дають товсті стрижні.

Автоматичний олівець – краще ніж звичайний?

В сучасних канцелярських магазинах можна також зустріти ще один різновид олівця – механічний. Якщо порівнювати його з класичним дерев’яним, то у кожного знайдуться свої особливості, які допоможуть вам здійснити вибір:

Дерев’яний – зручніше контролювати силу натиску. Достатньо просто і швидко заточується а допомогою точилки). Часто – наявність гумки на іншому кінці олівця.

Автоматичний – абсолютно не вимагає заточування (потрібні змінні стрижні). Ергономічна форма, наближена до форми ручки. Довговічний корпус.

Вибір між обома варіантами лежить в індивідуальних уподобаннях. Обидва варіанти чудово справляються з основними своїми задачами: малювання, письмо, креслення.

Отож, простий графітовий олівець дозволяє створювати неймовірні зображення, що передають об’єм предметів, гру тіней та відблиски світла. Ескіз простим олівцем – це основа майже кожної картини. Малюнок графітовим олівцем – це сама базова техніка малювання, яка дозволяє отримати чітке зображення.

Кольорові олівці – самий розповсюджений інструмент для малювання

Не дивлячись на те, що людське око розрізняє 150 відтінків сірого, малюнок простим олівцем нам може здатись… незавершеним. Усе життя нас оточують кольори. Кольорів є багато. Усі походять від первинних -  червоного, жовтого та синього. Змішуванням первинних, можна отримати вторинні – зелений, фіолетовий та помаранчевий. Змішуючи надалі кольори – можна, рано чи пізно, отримати будь-який потрібний вам колір та навіть певний його відтінок. Дякуючи виробникам кольорових олівців, вам не прийдеться гратись з змішуванням кольорів, щоб розмалювати і оживити вашу картину.

Кольорові олівці вже давно є одними з самих простих і популярних в світі інструментів для малювання. Вже з раннього віку діти, впевнено тримаючи кольорові олівці в маленьких долонях, надають барви готовим розмальовкам, або й самі малюють різнобарвні квіточки, будиночки, жовте сонечко і блакитне небо. Кольоровими олівцями користуються й досвідчені митці. Картини, намальовані кольоровими олівцями можуть абсолютно відрізнятись одна від одної, адже є декілька типів олівців. Техніка малювання в кожного типу також своя, отож і виходить така колосальна різниця.

Пастельні олівці – пастель в зручнішій формі

Пастель – спресовані, стерті у порошок фарби. Зазвичай має вигляд “брусочка” крейди. Поділяється на суху та олійну. Пастель вимоглива до паперу. Папір має бути наждачним або оксамитовим. Отож, бачимо що поріг для малювання пастеллю є доволі високим. Потрібні як належні навички, так і підходящий матеріал.

Щоб цей поріг знизити – придумали пастельні олівці. Вони допомагають пастелі залишитись пастеллю, але в той же час ними в рази легше деталізувати малюнок. Також з пастельними олівцями ви не забрудните ваші руки. Як і з пастеллю, намальовані олівцями лінії можна розтушувати і отримувати потрібні відтінки. Пастельні олівці мають близько півтори тисячі різних відтінків, отож знайти потрібний вам – буде не важко.

Акварельні олівці і ефект акварелі

Техніка акварельного живопису, як і в випадку з пастеллю, також вимагає  майстерності, адже прозорість фарб не дозволяє переписування зображення. Малювання акварельними фарбами потребує навичок, старанності, уміння добре використовувати переваги акварельної техніки, задля охайного вигляду кінцевого результату. Намалювати картину аквареллю – не сама проста задача, але спростити її допоможуть акварельні олівці.

Акварельні олівці дуже схожі на звичайні. Однак після завершення малюнку акварельними олівцями, його можна розтерти вологою кісточкою і отримати ефект акварелі. Існують два способи використання акварельних олівців: сухий та мокрий. Сухий метод може сподобатись вам завдяки яскравому та насиченому кольору. Мокрий метод вже не такий легкий у виконанні, адже малювати по вологому паперу досить складно для початківців. Звичайні акварельні фарби люблять точність та не вибачають помилок. Акварельні ж олівці допомагають спланувати результат і виправляти малюнок на стадії сухого малювання. Такі олівці не мають маркування твердості. На упаковці зображений спеціальний символ – крапля води або пензлик. З недоліків – стерти кольоровий олівець доволі складно.

Воскові олівці

Цей тип олівців виконаний з натурального воску і харчових барвників. Їх перевага – вони яскраві, не вицвітають та мають насичені відтінки. Корпус повністю складається з стержня, який не забруднює шкіру та поверхні. Малювати можна будь-якою стороною, навіть боком. Вони не потребують сильного натиску для малювання. Окрім паперу, ватману чи картону, дозволяють також малювати на деревині та глині. Стирається малюнок звичайною гумкою. Цей тип олівців частіше полюбляють діти, адже намалювати неймовірно деталізований малюнок ними – доволі важко. Інше діло – розмалювати велику область за короткий проміжок часу, або помалювати на меблях…

Отож, тепер ви точно знаєте, який олівець для якої задачі буде оптимальним. Нехай ваші олівці завжди будуть у вас під рукою і служитимуть вам довго, допомагаючи втілити вашу творчість у реальність!